ІГРОВА СИТУАЦІЯ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНИХ КОМПЕТЕНЦІЙ У СТУДЕНТІВ
DOI:
https://doi.org/10.15330/msuc.2018.19.105-108Ключові слова:
ігрові ситуації, мовна діяльність, комунікативні компетенціїАнотація
У статті проаналізовано роль ігрових ситуацій у процесі формування комунікативних компетенцій учнів. Визначено, що в умовах сучасної школи традиційний підхід до навчання не забезпечує в повній мірі інтенсивне оволодіння необхідною системою знань. Використання системи ігрових ситуацій дозволяє ефективно формувати, вдосконалювати і розвивати навички та вміння усіх видів мовної діяльності. Ігровою ситуацією є сукупність завдань, що включають спеціально розроблені навчальні ситуації та комунікативні діалоги, які сприяють розробці процесу розвитку комунікативного потенціалу окремого студента. Студентам необхідно створювати специфічні ситуаційні позиції, щоб ситуація виникла і функціонувала на їх основі, що дозволяє заздалегідь планувати необхідні для контрольованих ситуацій навчання.
Ігрові вправи, які використовуються систематично, сприяють моделюванню умов реального спілкування в процесі навчання, що, в свою чергу, призводить до підвищення рівня мотивації вивчення іноземної мови. Ігрова ситуація є універсальною формою функціонування комунікаційного процесу, що існує як інтегративна динамічна система соціального статусу, ролі, діяльності та моральних відносин між суб'єктами комунікації. У контексті дослідження визначено ігрові ситуації під час уроків іноземної мови як активний тип навчальної діяльності, спрямованої на моделювання моделей систем, процесів і явищ, що вивчаються.
Ігрові вправи з елементом конкуренції забезпечують мотивацію до навчальної та мовленнєвої діяльності через участь у ігрових заходах. Ігрові ситуації з рольовим компонентом сприяють підвищенню мотивації участі студентів у спілкуванні іноземною мовою в класі та формуванні навичок спілкування студентів.