Державний Устрій В Конституційному Процесі (1992-1993 Рр.)

Автор(и)

  • С.В. Адамович

DOI:

https://doi.org/10.15330/apiclu.56.185-196

Ключові слова:

державний устрій, Конституція України, Верховна Рада України, Конституційна комісія, унітарність, місцеве самоврядування.

Анотація

У статті автор досліджує проблему державного устрою України в конститу­ційному процесі в 1992-1993 рр. На цьому етапі конституційного процесу уче­ні і політики дискутували з приводу можливості запровадження двопалатного законодавчого органу, але в переважній більшості виступали за унітарний ста­тус країни і запровадження реального самоврядування. З часу прийняття Акту проголошення незалежності України розробка та прийняття нової Конституції, набули нового змісту, пов’язаного з існуванням України як незалежної держави, яка була визнана міжнародним співтовариством. За таких умов наступив період активного науково-теоретичного пошуку й апробації розроблених варіантів Конституції та конкретних конституційних норм.

Політична та соціально-економічна криза через руйнування радянської ав­торитарної моделі державного управління не дозволила прийняти нову Консти­туцію України. Однак, важливо, що в основу подальшого конституційного про­цесу було покладено проект Конституції в редакції від 26 жовтня 1993 р., який відрізняв високий ступінь демократизму і збалансованості гілок влади.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-05-16